Історія кафедри

Кафедра Туристичного бізнесу та рекреації є структурним підрозділом факультету Технології вина та туристичного бізнесу, який входить до складу Навчально-наукового технологічного інституту харчової промисловості імені М.В. Ломоносова ОНАХТ.

Кафедра створена у 2015 році. Це пов’язано зі швидко зростаючими змінами в економіці України і, особливо, Одеської області в бік інвестиційного і споживчого інтересів туристичної сфери та рекреації.

Підготовка фахівців спеціальності «Туризм» в Одеській національній академії харчових технологій розпочалася у 2011 року. У 2015 році дипломи отримали за напрямом підготовки «Туризм» перші бакалаври, в березні 2017 року позначено випуск перших магістрів за спеціальністю «Туризмознавство (за видами)».

З відкриття кафедри її очолювала доктор економічних наук Ткач Вікторія Олександрівна; з березня по вересень 2016 року виконуючим обов’язки завідувача був доцент кафедри Іванов Андрій Миколайович; з листопада 2016 року завідувачем кафедрою стає доктор економічних наук Меліх Олена Олександрівна.

Наукова робота кафедри базується на пошуках шляхів і способів розвитку туристичної сфери в умовах глобалізаційних змін та введенням новацій в туристичній сфері. Основними науковими напрямами кафедри є:

• перспективи розвитку туристичного бізнесу в м. Одеса та в Одеському регіоні;
  • стратегія розвитку винного і гастрономічного туризму в Україні;
  • конкурентоспроможність закладів сфери туризму;
  • безпека в туризмі;
  • підвищення ефективності і якості туристичного бізнесу;
  • підвищення інвестиційної привабливості об’єктів туристичних ресурсів України;
  • впровадження новітніх методів просування та реклами вітчизняних рекреаційних об’єктів.

Викладачами кафедри видано навчальні посібники з грифом МОН, монографії, статті у вітчизняних та закордонних наукових виданнях, в тому числі зі складу видань з міжнародних баз цитування, що обумовлює в майбутньому широкомасштабну роботу колективу кафедри над проблемами розвитку нових методів організації туристичного бізнесу, використовуючи інноваційні та інформаційні технології сучасності.

На кафедрі працює студентський гурток «Туристичне краєзнавство» та туристичний клуб «Сало».

Понад 330 студентів кафедри беруть участь у науковій та дослідницькій роботі. Основа формування лідерів, професіоналів у туристичній сфері – це проходження практичної підготовки на підприємствах регіону та України, а також за кордоном: у Грецькій Республіці (Mouzenidis Trevel), Турецькій Республіці (Tez Tour), Французькій Республіці та США (Work and Trevel).

Викладачі кафедри постійно підвищують свою кваліфікацію, у 2015-2016 роках з метою стажування та отримання досвіду роботи за навчально-науковим напрямом кафедри відвідали: м. Берлін та м. Гейдельберг (Федеративна Республіка Німеччина), м. Париж та м. Бордо (Французька Республіка), м. Брюссель (Королівство Бельгія), м. Кошице (Словацька Республіка), м. Лімасол (Республіка Кіпр), м. Київ та м. Запоріжжя (Україна).

edM4gj6rc5sСьогодні на кафедрі працюють два доктори економічних наук В.О. Ткач і О.О. Меліх; 4 кандидата наук (два доцента, старший викладач і асистент) А.М. Іванов, В.Д. Олійник, О.Є. Килинчук і Ю.Я. Кузьменко; старший викладач Є.О. Григорьєв і асистент кафедри Л.В. Сухіна. Ефективно допомагає забезпечити навчальний процес старший лаборант кафедри М.М. Молодан.