Екскурсія Кримінальна Одеса

IMG_8736 (3)Студенти 4 курсу спеціальності “Туризм” відвідали  екскурсію кримінальна Одеса – це не екскурсія, це захоплююча пригода! Разом вони повернулися в часи, коли народилася Одеса-мама!

Дізналися, чим так вабило наше місто аферистів і злодіїв; коли і як в Одесі придумали контрабанду; хто створив і втілив в життя «Кодекс нальотчика». Почули про неймовірні злочини і геніальні афери!krimin_1

Побували в знаменитих двориках Молдаванки, в будинку, де народився і виріс король одеського злочинного світу Мішка Япончик (Михайло Вольфович Вінницький). Прожили яскраві моменти трагічного життя цього кримінального таланту, посміялися і посумували разом з ним.

Япончик (для своїх), а шанобливо – Японець був в метриці записано, як Мойше-Яків. Народженому в родині бідного биндюжника хлопчикові доля надала складний вибір: або прожити життя в злиднях, але чесно, чи стати злодієм і отримати шанс на гарне життя. Він вибрав друге. І яскраво увійшов не тільки в кримінальну історію Одеси, але і в світову літературу. Ісаак Бабель увічнив особистість Япончика в своїх «Одеських оповіданнях», адже саме Мишка став прототипом Бені Кріка. А винахід такого виду злочину, як наліт, відбилося навіть у одеському фольклорі. Хто з Вас не чув рядки: «Бабуся їсть компот і мріє знову пережити наліт»? Чи не чули? Рекомендуємо прослухати цю та інші пісні про наше місто перед тим, як відправитися на екскурсію по кримінальній Одесі.krimin_3-300x268

Дізнались, як пов’язано ім’я Ведмедики з долею Григорія Котовського. Розібрались ким же він був насправді: «бессарабських розбійником» або «червоним командиром». Відкрили секрет, чому Котовський ніколи не спав у присутності червоноармійців і хто і за що його вбив. Розібралися, де в його біографії історичні факти, а де художній вимисел.

Побачили секретну Воровського академію, яку заснувала і містила сама Сонька Золота Ручка. Гід розповів про геніальних винаходів цієї легендарної жінки і пройшов зі студентами останню путь каторжників до вежі, де Сура Соломоніак (вона ж Сонька) завершила свою кар’єру. Своїми очима побачили те, що вона бkrimin_2-225x300ачила в останні хвилини свого вільного життя.

Звичайно ж, оглянули Одеський тюремний замок. Його унікальна конструкція має всього два аналога в світі! Під час екскурсії Кримінальна Одеса холодок по спині пробіжав, коли відкрились таємниці цвинтарних склепів і їх зв’язок з катакомбами. А посмішками зігрівали історії про спритності і уміння підпільних підприємців!

Відвідали також двори і вулиці, де проходили зйомки серіалів «Ліквідація» і «Мішка Япончик».

Яскраві враження залишили у пам’яті не тільки легенди, міфи і факти про кримінальну Одесу минулого, а й колорит жителів сучасного міста, які все також люблять «поговорить за жизнь» з випадковими гостями.

Екскурсія була проведена безкоштовно в честь Всесвітного Дня туризму за участю Департаменту культури та туризму Одеської міської ради (http://odessatourism.org/)FullSizeRender